Alta Genetics

Tworzyć wartość, Budować zaufanie, Dostarczać rezultaty

O Nas
Więcej:

Nasza wartość

 

 

TWORZYĆ WARTOŚĆ...BUDOWAĆ ZAUFANIE...DOSTARCZAĆ REZULTATY

 

Alta Genetics Inc. jest największą prywatną stacją hodowlaną na świecie z ośrodkami hodowlanymi zlokalizowanymi w USA, Kanadzie, Holandii, Chinach, Brazylii oraz Argentynie.

 

W naszej stacji szczególny nacisk kładziemy na jakość dostarczanych do klientów produktów, czego wyznacznikiem jest wysokiej klasy genetyka spełniająca oczekiwania najlepszych hodowców na całym świecie poparta ponadprzeciętną skutecznością zacieleń wynikającą z systematycznej i uczciwej pracy nad unikatowym programem płodnościowym o nazwie CONCEPT PLUS.

 

Potwierdzeniem  wysokiej  jakości oferowanej w ponad 80 krajach  genetyki Alty jest sprzedaż nasienia ( konwencjonalnego i genomowego ), która w roku 2015 osiągnęła poziom przeszło 15 mln porcji .

Z Alty pochodzą tak słynne linie buhajów jak: BELLWOOD, HERSHEL, WADE, MARSHALL, FORMATION, AARON, RAMOS, LUKE, BAXTER, FINLEY, IOTA, MARTY, ROSS, R2, RAZOR, METEOR, GREATEST.

 

Cała pasja tworzenia myśli genetycznej w firmie Alta Genetics Inc. popartej zaufaniem hodowców na całym świecie dzięki dostarczanym  rezultatom  znalazła również swoje miejsce w Polsce. Alta Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łowiczu jest obecna na polskim rynku od przeszło 10 lat, wcześniej reprezentowana przez dystrybutora.

 

        Współpracując z polskimi hodowcami bydła mlecznego szczególny nacisk kładziemy na odpowiedni dobór oferowanego nasienia do potrzeb konkretnego stada.  Poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi takich jak program doborowy AltaGPS, tworzymy dla klientów długoterminowy plan genetyczny, którego celem jest maksymalizacja zysków osiąganych przez hodowcę dzięki zastosowaniu odpowiedniej genetyki teraz także w programie Alta Advantage.

W naszej ofercie znajdziecie także: Alta Dairy School  -  płatna szkoła dla progresywnych hodowców, doradców z branży.

Celem szkoły jest dostarczanie cennych informacji, tak ważnych w efektywnym prowadzeniu, zarządzaniu hodowlą; budowanie relacji wśród uczestników.

 

               Współpraca pomiędzy firmą Paul-Pon Polska a firmą Alta Polska rozpoczęła się 10 lat temu. W 2004 roku stado liczyło zaledwie 250 krów mlecznych o bardzo niskim potencjale genetycznym.

W pierwszym etapie tworzenia fermy postawiono na użycie buhajów z programu genetycznego Alty  gwarantujących szybki i efektywny postęp w celu optymalizacji kosztów oraz poprawy płodności.

 

               W programie hodowlanym utworzonym dla fermy Paul-Pon Polska w pierwszym etapie postawiono na  buhaje w głównej mierze poprawiają produkcję, a w szczególności jego skład, czyli zawartość białka oraz tłuszczu. Dodatkowe szczególnie istotne parametry, na które kładziemy nacisk w programie hodowlanym to długowieczność i związane z nią cechy oraz indeks komórek somatycznych. Jesteśmy też zwolennikami użycia buhajów dających łatwe wycielenia.

 

W chwili obecnej stado objęte jest komputerowym programem doborowym AltaGPS, który posiada możliwości wyliczenia indeksów zgodnych z założeniami programu hodowlanego przyjętego dla fermy, zabezpiecza przed kryciem w pokrewieństwie a także przyspiesza planowany postęp hodowlany.

 

               Powyższe cele zostały sprofilowane zgodnie z oczekiwaniami, dla których ferma została powołana. Jest to na chwilę obecną komercyjna ferma, której celem jest produkcja dużej ilości mleka o wysokim udziale białka i tłuszczu. Całość na dzień dzisiejszy skierowana jest na maksymalizację rentowności obiektu.

 

 

Zapraszamy do współpracy :

Zespół Alta Polska

 

 

 

 

 

Kontakt bezpośredni

Skontaktuj się ze swoim doradcą :

Jaroslaw  Dmowski
Jaroslaw Dmowski Jaroslaw.Dmowski@altagenetics.com Telefon: +48 46 837 49 47

Lub contact Alta Genetics