Alta Genetics

Tworzyć wartość, Budować zaufanie, Dostarczać rezultaty

Nowości Alta
Przeglądaj Alta Nowości
Więcej:

Nowości Alta

środa, 08 kwietnia 2015

Płodność buhaja - program Concept Plus

To rewolucyjny, autorski program firmy Alta badający rzeczywistą płodność buhajów.
Informacje o płodności buhaja pochodzą z ostatnich 48 miesięcy i na ich podstawie prowadzone są selekcje buhajów zakwalifikowanych do programu.

          

Idea utworzenia programu powstała przeszło 13 lat temu i była związana z wyselekcjonowaniem i wprowadzeniem na rynek najlepszych buhajów pod kątem ich skuteczności w inseminacji oraz eliminowaniu buhajów niespełniających wymogów „płodnościowych”.

 

Od tego czasu udało nam się osiągnąć i utrzymać pozycję lidera pod względem wysokiej rzeczywistej płodności buhajów –  nieustannie podnosimy jakość naszych produktów, dlatego też wybraliśmy program  Concept Plus ( symbol: C+ lub CP ) jako najbardziej wiarygodne i rzetelne źródło w pozyskiwaniu i  opracowywaniu danych o rzeczywistej płodności buhajów rezygnując z uczestnictwa w ocenie SCR.

 

 

W 4 lokalizacjach na świecie prowadzimy produkcję nasienia. Nasze standardy utrzymania buhajów, produkcji nasienia i jego oceny, praca ludzi, którzy na każdym kroku w tym procesie uczestniczą, są na najwyższym poziomie.

 

Informacje o buhajach z programu C + pochodzą z ferm z programu AltaADVANTAGE ( w tym roku obchodzimy 13-lecie tego programu).

To najbardziej progresywne stada na całym świecie, które obsługiwane są przez taki sam program do zarządzania stadem DC 305 , gdzie mamy podobne warunki środowiskowe, te same systemy w hodowli; zatem gromadzone dane są porównywalne i wiarygodne ( 100% pewność pochodzenia ).

Wszystkie ciąże potwierdzane są badaniem weterynaryjnym na cielność, każdy buhaj otrzymuje od 1 do 5 punktów w programie ( skala i opis poniżej ).

 
Skala płodności w Concept Plus
 
Punkty Płodność buhaja
5 punktów w CP 4% powyżej średniej 
4 punkty w CP 1,4% powyżej średniej
3 punkty średnia
2 punkty poniżej średniej 
1 punkt buhaj wytypowany do zabicia

 

Informacje o buhajach są obiektywne i rzetelne, nie zważając czy buhaj pochodzi z pierwszej 10 czy 100 najlepszych buhajów na świecie.

 

Przeszło połowa buhajów z naszej aktualnej oferty to buhaje z programu Concept Plus.

 

 Aneta Warszawska
Aneta Warszawska
Marketing & office manager
awarszawska@altagenetics.pl
Poland

Hodowla nowości

Produkty i programy