Alta Genetics

Tworzyć wartość, Budować zaufanie, Dostarczać rezultaty

Nowości Alta
Przeglądaj Alta Nowości
Więcej:

Nowości Alta

czwartek, 03 stycznia 2013

Alta liderem w płodności buhajów.

Po pierwsze ustalić cel hodowlany, po drugie dokonać kojarzeń najlepszych buhajów, po trzecie by każda krowa była cielna; te 3 etapy powinny być realizowane w każdej hodowli by była ona opłacalna pod względem ekonomicznym oraz by był realizowany postęp hodowlany.

3 najważniejsze etapy, jakie są realizowane w Alcie, by utrzymać pozycję lidera w płodności buhajów:

  1. Ostra selekcja buhajów pod względem płodności buhaja, jak i inny cech pożądanych przez hodowców na całym świecie. Buhaje, nie osiągają standardów w płodności są eliminowane.
  2. Kontrola jakości  w dziale produkcji  ( 4 kontynenty ) utrzymana na najwyższym poziomie, przestrzegane standardy wobec wymogów stawianych buhajom pod względem zdrowia oraz parama terów produkcji nasienie przed i po rozmrożeniu.
  3. Doradztwo hodowlane wykonywane z  ludzi Alty zgodnie z misją : Tworzyć wartość…Budować zaufanie…Dostarczać rezultaty. Nieustanne szkolenie naszej kadry , tak by posiadała jak najwyższe kwalifikacje w hodowli.

 

Inne to: współpraca z najlepszymi inseminatorami na rynku, specjalistami z branży, porównywanie wyników osiąganych w kraju.

Gromadzenie i porównywanie parametrów związanych z rozrodem, dążenie do ich poprawy.

 

Od 12 lat realizujemy wewnętrzny program testowania buhajów  - program Advantage  ® dzięki któremu utrzymujemy pozycję lidera pod względem płodności buhajów.

 

Nasz program ConceptPlust jest dedykowanym buhajom poprawiającym średnio indeks cielności o 3%.

Ostra selekcja buhajów już na etapie wyceny  genomowej, tak by wyceniony buhaj na córkach nadal poprawiał indeks cielności wg przyjętych w naszej firmie standardów.

 

Realizacja, przestrzeganie wszystkich tych czynników wpływa na utrzymanie pozycji lidera w płodności buhajów na rynku.

 

 

 

 Lynsay Beavers
Lynsay Beavers
marketing@altagenetics.com
Canada

Hodowla nowości

Produkty i programy